Tallinna Barokkorkester  Corelli Consort  Haapsalu festivali koor  Studio Vocale

Tallinna Barokkorkester
andis oma esimese kontserdi 1986. a. ning on olnud tihedalt seotud eesti vanamuusika interpretatsiooni arenguga. See on ainus orkester Eestis, kes mängib barokiajastu instrumentidel ja üks väheseid pidevalt tegutsevaid barokkorkestreid kogu Ida-Euroopas. Tallinna Barokkorkestrist on kujunenud iseseisev ja arvestatav kollektiiv kõrgel professionaalsel tasemel, mis on saanud väga positiivseid hinnanguid erinevate maade kriitikutelt.

Orkestris osaleb eesti barokkmuusikute paremik, repertuaari ulatuslik valik varabarokist klassitsismini (lisaks teosed eesti nüüdismuusikast) seab orkestri liikmetele kõrged nõudmised. Tallinna Barokkorkestri kunstiline juht ning tegevuse initsiaator on mänedžer ja orkestri soolotšellist Egmont Välja.

Tallinna Barokkorkester annab aastas ~ 30 kontserti ning teda on tihti kutsutud esinema paljudele festivalidele nii Eestis kui ka Lääne-Euroopas, Põhjamaades ning Venemaal. Orkester on osalenud kõikidel Haapsalu Vanamuusikafestivalidel (korraldajaks Concerto Grosso) nii suurvormide ettekannetel kui iseseisvate kontsertidega.

Orkester pakub oma liikmetele võimalust täiendada nende oskusi barokk-keelpillidel mängimise osas, samas kasvatades ka uusi mängijaid. Lisaks toimuvatele meistrikursustele kutsutakse pidevalt orkestri kontserdiprojekte läbi viima väljapaistvaid välismaiseid barokkinterpretatsiooni spetsialiste.

Kuigi enamasti mängib orkester ilma dirigendita, seob teda koostöö mitmete nimekate dirigentide (W. Kuijken, H. Gebhard, L. Krämer, S. Layton, H. Arman jt.), samuti solistide (S.-L. Kaakinen, K.-M. Kentala, M. Bellini, I. Monighetti jt.) ja kooridega.

Tallinna Barokkorkestril ilmunud 2 CD-plaati: J.S. Bachi Markus-Passioon kontsertettekandes (1998 a.) ning Vivaldi "Aastaajad" (1998 a.). Lindistatud on H. Purcelli ooper "Dido ja Aeneas" ning tehtud arvukalt salvestusi Eesti raadiojaamadele ja Eesti Televisioonile.

:: ÜLES

 
Corelli Consort tegutseb aastast 1992, ühendades eesti professionaalseid muusikuid, keda seob süvendatud huvi barokkmuusika esitusfilsoofia ning -traditsioonide vastu. Ansambel mängib 17.-18. sajandil kasutusel olnud barokkpillidel, nende ajastulähedast mängustiili võiks võrrelda vanade maalide puhastamisega järgnenud sajandite lisanditest. Sama suunas tegutseb ka Tallinna Barokkorkester, mille koosseisu kuuluvad kõik ansambli liikmed.

Corelli Consordi tuumiku moodustavad ansambli asutaja Mail Sildos - barokkviiul, Imbi Tarum - klavessiin, orel ja Egmont Välja - barokktšello. Lisaks kutsutakse erinevatesse kavadesse osalema eesti barokkmuusikute parimaid esindajaid. Sageli ühendab ansambel prooviperioodi koolitusega, kaasates noori interpreete ning juhendades praktilise töö käigus nende barokkpillidel mängimise õpinguid. Pideva enesetäiendusena osalevad ansambli liikmed ajastulähedase esituslaadi ühe alusepanija, Hollandi juhtivaima barokkviiuldaja Lucy van Dael'i interpretatsioonialastel meistrikursustel.
:: ÜLES

 

Studio Vocale on peamiselt 17. ja 18. sajandi vokaalmuusikale pühendunud ansambel, mis koondab Eesti oma ala parimaid lauljaid. Kohaselt 17. ja 18. sajandi muusika kontsertlikule stiilile seob ansambel võimekaid soliste ja väikest rühmalauljate gruppi. Solistidest on ansambliga koostööd teinud Kaia Urb (sopran), Teele Jõks (metsosopran), Mati Turi (tenor), Tiit Kogerman (tenor) ja Uku Joller (bass).

Ansambile pani aluse Toomas Siitan ja esmakordselt esineti selle nime all 1994. aasta veebruaris. Kõige enam on esitatud vanemat saksa kirikumuusikat. Kavas on olnud Heinrich Schützi Musikalische Exequien (1996), Nicolaus Bruhnsi kõik 12 kantaati (1997), Mozarti ja Vivaldi kirikumuusikat (1998/99), Bachi Johannese passioon (2000), Dietrich Buxtehude ja Johann Sebastian Bachi kantaate. Ansambel esineb peamiselt koos Tallinna Barokkorkestriga.

:: ÜLES

 

Haapsalu festivali koor on projektikoor Eesti parimatest noortest lauljatest. Koor tuleb kokku iga aasta suvel Haapsalu Vanamuusikafestivali puhul. Koori koosseis ja suurus olenevad konkreetse programmi vajadustest, lühike ja intensiivne tööperiood on omalaadne täiendus-seminar, millel töötatakse muusikaajaloo olulisemate vokaalteostega. Lauljate hulgas on Eesti Muusikaakadeemia tudengeid, koorijuhte ja lauljaid, kes osalevad ka teiste kooride koosseisus. Koor on osalenud vokaalsuurteoste ettekannetel (Händeli oratooriumid Messias ja Jefta, Bachi Missa h-moll) ning esinenud ka oma kavadega.

Kooriga on töötanud: Stephen Layton (Suurbrittannia, 1995), André Cats (Holland, 1997), Howard Arman (Austria, 1998), Rob Vermeulen (Holland, 2000). Koori kokkukutsuja Toomas Siitan on töötanud peamiselt Johann Sebastian Bachi tähtsamate vokaalteostega.

:: ÜLES

 

Concerto Grosso  Rävala 12, Tallinn 10143, Tel (2) 646 66 55, Faks (2) 646 66 56, E-mail